Kara Karga

ÖZET:

  • Yükseliş trendi sonunda görülür.
  • Piyasanın aşağı yönde gideceğini gösterir.
  • İlk gün uzun beyaz mum ve ikinci gün görülen uzun siyah mumdan oluşur.
  • Piyasa yükselmektedir ve ilk gün görülen kuvvetli beyaz mum boğaların piyasadaki güçlü konumunu daha da pekiştirir. İkinci günün açılışının bir önceki kapanıştan aşağıda gerçekleşmesiyle boğalar telaşa kapılırlar. Fiyatlar 2.gün daha da düşerek önceki günün açılışının da altında kapanır.
  • Siyah mumun gördüğü en yüksek fiyat zarar kes noktası olarak kabul edilir.

TANIM:

Piyasa yükseliş trendindeyken görülen bu formasyon biri beyaz diğeri siyah iki mum çubuğundan oluşur. İkinci günkü siyah mum çubuğu, önceki günün kapanış fiyatı altında açılır ve kapanışında ilk günkü açılış fiyatının altında gerçekleşir. 

Bu formasyon hamile ayı formasyonuna oldukça benzer, aralarındaki tek fark ikinci günün daha aşağıda kapanması ve böylelikle siyah gövdenin önce gelen beyaz gövdenin tamamen içinde kalmasıdır.

YATIRIMCI PSİKOLOJİSİ:

Piyasa yükselmektedir ve ilk gün görülen kuvvetli beyaz çubuk boğaların piyasadaki güçlü konumunu daha da pekiştirir. İkinci günün açılışının bir önceki kapanıştan aşağıda gerçekleşmesiyle boğalar telaşa kapılırlar.

Fiyatlar ikinci gün daha da düşerek önceki günün açılışının da altında kapanır. Yükseliş trendi kırılmıştır. Eğer fiyatlar ertesi günlerde de düşmeye devam ederse, trendde önemli bir yön değişikliği gerçekleşir.

İŞLEME GİRİŞ:

Teyit seviyesi son barın kapanış fiyatı olarak tanımlanır. Formasyonun teyit edilebilmesi için fiyatların bu seviyeyi aşağı yönde kırması gereklidir.

ZARAR KESME NOKTASI:

Stoploss seviyesi son günün en yüksek fiyatı olarak tanımlanır.

KARA KARGA: SASA 02 HAZİRAN 21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir